iran-sans
مسیر رشد برند شما

میزبانی وب چیست ؟

میزبانی وب جایی است که افراد وب سایت خود را در آن ذخیره میکنند.

آن را به عنوان خانه خود تصور کنید که تمام لوازم خود را در آن قرار میدهید، اما به جای نگهداری لباس و مبلمان و … فایل های کامپیوتری و اطلاعات سایت خود مانند اسناد، تصاویر، فیلم ها و … را در آن نگهداری میکنید.

در اغلب موارد، اصطلاح “میزبانی وب” به شرکتی اشاره دارد که کامپیوتر یا سرورهای خود را اجاره می دهد تا وب سایت شما را ذخیره و اتصال به اینترنت را برای شما فراهم کند تا دیگر کاربران بتوانند به فایل ها در وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

در اغلب موارد، این شرکت های میزبانی، کار تعمیر و نگهداری سرور را انجام خواهند داد، مانند پشتیبان گیری، پیکربندی root، تعمیر و نگهداری، بازیابی و غیره.

نام دامنه چیست ؟

یک دامنه آدرس وب سایت شماست. قبل از اینکه بتوانید یک وبسایت را راه اندازی کنید، به یک دامنه نیاز دارید.

برای داشتن یک نام دامنه باید آن را با “domain registrar” ثبت کنید. نام دامنه چیزی فیزیکی نیست که بتوانید آن را لمس کنید یا ببینید بلکه رشته ای از کاراکترهایی است که به وب سایت شما هویتی مشخص می بخشد مانند Google.com ، Linux.org ، . Alexa.com تمام نام های دامنه منحصر به فرد هستند یعنی اینکه برای مثال تنها یک نام دامنه Alexa.com در دنیا وجود دارد و شما نمیتوانید نام دامنه ای را که قبلا یکبار به ثبت رسیده است برای وب سایت خود انتخاب کنید.

تفاوت نام دامنه و میزبانی وب

نام دامنه مشابه آدرس منزل شماست در صورتیکه میزبانی وب فضای داخل خانه شماست که لوازم شما در آن قرار دارد.

به جای نام خیابان و کد منطقه، مجموعه کلمات یا اعداد برای نامگذاری وب سایت شما استفاده می شود.

هارد دیسک و حافظه کامپیوتر به جای چوب و فولاد استفاده میشوند که برای ذخیره سازی و نگهداری فایل های شما هستند.

وب سایت

هاست مشترک

هاست مشترک یکی از محبوب ترین و رایج ترین سرویس های میزبانی وب محسوب میشود که معمولا توسط ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب ارائه می شود که دارای سرورهای چندین وب سایت است.

پس از ثبت نام توسط ارئه دهنده، فضای منطقی هر وب سایت بر روی سرور وب ایجاد می شود که فقط به آن سایت اختصاص دارد. وب سایت های دیگر نیز در همان وب سرور حضور دارند که به طور همزمان به اشتراک گذاری، ذخیره سازی، محاسبات و … می پردازند. از آنجا که این یک سرویس مشترک است، هاست مشترک یک جایگزین ارزان تر نسبت به هاست اختصاصی میباشد.

هاست مشترک برای وب سایت هایی توصیه میشود که کوچکتر هستند، ترافیک آنها کمتر است، نگرانی های امنیتی در آنها کم و نیاز به راه حل های مقرون به صرفه ای دارند، توصیه میشود.

9 مزیت داشتن هاست حرفه ای در کسب و کار

 

قابلیت اطمینان

امروزه ارائه دهنده هاست بسیاری وجود دارد. بنابراین انتخاب بهترین آنها برای افراد چالش برانگیز است.

البته شما میتوانید خدمات مقرون به صرفه ای را از ارائه دهندگان نامعتبر دریافت کنید که این درست همانند تلاش برای شنا کردن در استخر خالی است.

این نشان می دهد که این سرویس ها قابل اعتماد نیستند و به راحتی هک میشوند زیرا که اقدام امنیتی قوی را ارائه نمی دهند. بنابراین انتخاب یک میزبان وب حرفه ای یک گزینه بهتر برای نیازهای تجاری شماست.

پشتیبانی فنی

بسیاری از کسب و کارهای که تازه راه اندازی شده اند بر پشتیبانی فنی تاکید زیادی ندارند، اما یکی از جنبه های اساسی وب سایت شما خواهد بود که نباید نادیده گرفته شود.

حتی یک مشکل کوچک فنی میتواند وب سایت شما را به مدت طولانی، به دلیل عدم پشتیبانی مناسب دچار مشکل کند. ممکن است مقدار زیادی از ترافیک وب و  درآمد ناشی از آن را از دست بدهید.

مدیریت داده

زمانی که از میزبان حرفه ای استفاده میکنید، کنترل کاملی بر مدیریت محتوا دارید. شما میتوانید مقالات را خود انتخاب کرده و ارسال کنید و همچنین در مورد ظاهر آن تصمیم گیری کنید.

شما میتوانید تعداد نامحدودی از تبلیغات را در وب سایت خود نیز داشته باشید. اینها مزایای است که با هیچ سرویس میزبان معمولی دیگری دریافت نخواهید کرد.

با استفاده از یک هاست حرفه ای دیگر نیازی نیست نگرانمقدار داده خود باشید، شما میتوانید هر تعداد صفحه را به وب سایت خود اضافه کنید.

فضای نامحدود

وب سایتهنگامیکه که شما از خدمات هاست رایگان استفاده میکنید، معمولا  در مقدار پهنای باند و فضای آن به مشکل برمیخورید.

این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی میشود و ممکن است وفاداری شما را در بین مشتریان لکه دار کند. با یک هاست حرفه ای  شما میتوانید فضای موردنیاز خود را انتخاب کنید و با توجه به سطح کسب و کار خود آن را کاهش و یا ارتقاء دهید.

طراحی و سبک

زمانی که شما از هاست رایگان خدمات دریافت میکنید، محدودیت هایی برای طرح و قالب دارید و این باعث میشود که وب سایت شما غیر حرفه ای باشد.

از سوی دیگر، یک میزبان وب حرفه ای این امکان را به شما میدهد تا دسترسی نامحدودی به طراحی وب سایت و فناوری های مرتبط با آن داشته باشید. این به شما اجازه میدهد تا طراحی و ساختار منحصر به فرد و خلاقانه ای را به ارمغان آورید.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو

سرویسهای میزبانی رایگان شما را با بسیاری از فرصت های مرتبط با سئو، که باعث افزایش رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل میشود، رو به رو نمیکنند.

هنگامی که شما از یک میزبان حرفه ای استفاده میکنید، تقریبا کنترل کاملی بر عملکرد سئو سایت خود دارید.

امنیت بالا

با استفاده از خدمات میزبان حرفه ای، میتوانید به کمک ابزار پیشرفته و دسترسی به سیستم امنیتی از مزایای امنیتی قوی برخوردار شوید.

شما میتوانید با استفاده از اقدامات امنیتی  که توسط میزبان ارائه داده میشود تمامی نقاط ضعف امنیتی را حل کنید و از حملات خارجی جلوگیری کنید.

بازیابی داده

این یکی از بهترین مزایای هاست حرفه ای میباشد. اینکه همیشه اطلاعات وب سایت خود را نگهداری کنید و حفظ کنید برای شما مهم است زیرا از دست دادن اطلاعات وب سایت به این معنی است که شهرتتان را از دست میدهید.

میزبانی وب حرفه ای همیشه تضمین می کند که داده های شما به درستی پشتیبان گیری شده و می توانند هر زمان که لازم باشد بازیابی شوند.

صرفه جویی در پول و زمان

برای افرادی که کسب و کاری را راه اندازی کرده اند صرفه جویی در زمان و پول ضروری است. با استفاده از هاست حرفه ای میتوانید در زمان و پول خود صرفه جویی کنید و کسب و کار رو به رشدی داشته باشید.