iran-sans
مسیر رشد برند شما

دیدگاه کشور های بزرگ به کارآفرینی

0 141

دیدگاه کشور های بزرگ به کارآفرینی

 

کارآفرینی

طبق تحقیات گروه برندزوی:

پیتردراکر، پدر علم مدیریت،کار آفرین را کسی می داند که فعالیتی را با سرمایه اقتصادی خودش شروع کند ،ارزش ها را تغییر دهد، در محیط اطراف تحول ایجاد کند و به سمت بهتر شدن بروند.

هرچند جنسیت کارآفرینان در اکثر کشور های جهان شامل مردان می شود لینکن لازم به ذکر است که در کشرهای همچون :آلمان ، روسیه ،مالزی و ونزوئلا تعداد زنان با اختلاف ناچیزی از تعدا مردان در عرصه کارآفرینی می باشند.

این درحالی است که در کشور هایی همچون :برزیل ، تونگا و گواتلا تعداد زنان کارآفرین بیشتر از مردان بوده؛در کشور ما نیز حدود ۴۰ درصد از کارآفرینان ما را زنان شامل می شوند

در ادامه مقاله ای از کار آفرینی را در چندین کشور بزرگ بررسی می کنیم :

آلمانکارآفرینی

کشور آلمان از لحاظ کسب و کار در رتبه ۱۱۳ جهان قرار دارد.فرهنگ کاری کشور آلمان مبنی بر اخلاق و رفتار ها شکل گرفته است و مردمان این کشور به این اصول بسیارپایبند هستند.همین ویژگی باعث شده است که شروع یک کسب و کار در کشور آلمان بسیار سخت و دشوار باشد.

از عواملی اصل این مشکلات کسب و کار در آلمان، داشتن شغل های دولتی و همچنین سازمان های بزرگ در آلمان است.و همین موضوع باعث شده است که برترین نیرو های کاری به منظور افزایش پیشرفت و ساختن آینده ای بهتر شغلی را در این شرکت ها بدست آورند.

در نتیجه فرصت کار آفرینی در آلمان بسیار محدود است.

اما کشور آلمان به دلیل داشتن مهاجرانی که ارزش های کار آفرینی بیشتری با خود به ارمغان آوردند،از نرخ کار آفرینی پیشرفته تری برخوردار هستند.

نیوزلند

نیوزلند به عنوان پیشرفته ترین و برترین کشور در شروع کسب و کار شناخته شده است.اما فرهنگ این کشور باعث بوجود آوردن چالش خاصی به نام سندروم خشخاشی بلند (TPS)خوانده می شود و بدین معنی است که افراد موفق ،مورد انتقاد همتایان خود قرار میگیرند و ارزش کار آن ها نادیده گرفته نمیشودکارآفرینی (۳)

طبق نظر سنجی گرفته شده حدود ۷۵% از مالکان کسب و کار در نیوزلند سندروم TPS را پدیده ای واقعی قلمداد می کنند به همن دلیل کار آفرینان کسب و کار سعی میکنند  از تصمیم گیری متفاوت جلوگیری کنند و کمتر از رویکردهایی که متناقض با هنجار های دیده می شود، استفاده کنند

در نتیجه نیوزلند کشوری است که از ورود کارآفرینان کسب و کار استقبال می کندو با کمک به آن ها و با برنامه ریزی های مخصوص در کارآفرینی باعث رشد آن ها میشود

چین

در چندین سال های اخیر، چین، قطب تولید جهان محسوب می شد اما امروزه با پیشرفت هایی  که در دنیای نو آوران در حال رشد تکنولوژی مطرح کرده است توانسته شایستگی در زمینه کار آفرینی نسبت به خود جذب کند.

دولت چین با هدف ازایش میزا کار آفرینی کارهایی از قفبیل:اختصاص دادن بودجه ۳۳۸ میلیارد دلاری به شرکت های تکنولوژی _ محوری که از سرمایه  های دولتی کمک میگیرند، کرده است.

دولت چین علاوه بر حمایت های مالی ، رقابتی را در میان کار آفرینان ایجاد کرده است

شهروندادن چینی به دلیل اشتیاق بسیار بالایی که نسبت به موفقیت دارند ، نسبت به همتایان آمریکایی خود رشد می کنند

 برزیلطبق تحقیات انجام شده ،افزایش کار آفرینی در کشور برزیل به طور چشم گیری افزایش بافته که دلیل آن برنامه های حمایتی دولت و بخشی دیگر به دلیل حضور سرمایه گذاران وی سی آمریکایی شده است.برزیل به دلیل بازار در حال توسعه و نرخ اقتصادی بسیار بالا جامعه ای ا خلق کرده که کار آفرینان فرصتی برای صعو به جامعه ای جدید پیدا کرده اند.

علاوه بر این شهروندان بیشتر به شرکت های کوچک و متوسط تمایل کار دارند نه شرکت های بزرگ.اینامر کارآفرینی و مالکیت کسب و کار را جذاب تر و رشد را سریع تر بنا میگذرد

فرهنگ آمریکایی

کاآفرینی در آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا هنوز هنرجویان فارغ التحصیل برنر را به شرکت های موفق و مطرح معرفی می کند.؛ در حالی که ایده آل کارشناسان   این است که دانشجویان با مهارت ها و انگیزه های عالی به سمت راه اندازی کسب و کار نو بروند.

فرهنگ کار آفرینی آمریکا پدیده ای نسبتا جدیدی است که به گفته ی موتا، از بنیاد کافمن،اعتبار این حرفه در دوره ی رکورد اقتصادی دهه ی ۷۰ و ۸۰ میلادی شکل گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.