iran-sans
مسیر رشد برند شما

جشنواره بین المللی جیتکس(gitex)

International Gitex Festival

نمایشگاه های فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس که از سال 1981 میلادی همه ساله در کشور امارات متحده عربی در شهر دبی برگزار می شود ، به گونه ای رشد و توسعه داشته است که یکی از تاثیر گذار ترین رویداد های فناوری روز دنیا شناخته شده است

0 6,350

جشنواره بین المللی جیتکس(gitex)

جشنواره بین المللی جیتکس(gitex)،بزرگترین جشنواره ی کامپیوتر و آی سی تی ( ICT ) در بین کشور های خاورمیانه است که در دبی برگزار می شود .

نمایشگاه های فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس که از سال 1981 میلادی همه ساله در کشور امارات متحده عربی در شهر دبی برگزار می شود ، به گونه ای رشد و توسعه داشته است که یکی از تاثیر گذار ترین رویداد های فناوری روز دنیا شناخته شده است .

این نمایشگاه فرصتی برای توسعه کسب و کار – شناسایی و ملاقات نزدیک با تامین کنندگان ،خرید و سفارش و اخذ نمایندگی محصولات و همچنین یافتن فرصت های جدید کسب و کار است.

آخرین رویداد این نمایشگاه ، سی و هفتمین نمایشگاه جیتکس در تاریخ 8 الی 12 اکتبر سال 2017 ( 16 الی 20 مهر 1396 ) برگزار شد .

در این نمایشگاه نمایندگانی از کشور های مختلف جهان از قاره های آسیا – اروپا – آمریکا – آفریقا به ارائه آخرین محصولات و دستاورد های خود و مرکز تجارت جهانی دوبی پرداختند .

محصولات ارائه شده در جیتکس در زمینه های گوناگونی نظیر :

مراکز داده ها – وسایل هوایی بدون سرنشین ( پهپاد ) – چاپ سه بعدی – ربات ها – تکنولوژی صوتی – لوازم جانبی بازی های رایانه ای – سخت افزار و نرم افزار – خدمات اینترنتی – خدمات فناوری و لپ تاپ به نمایش در آمد .

از بهترین مزایای نمایشگاه جیتکس می توان به ایجاد ارتباطات قوی و موثر در صنعت ICT  نام برد .

جیتکس در حال راه اندازی بزرگ ترین جنبش جهانی شرکت های نوپا و نوآور است .

توانمند سازی کارآفرینان بیش از 35 کشور از طریق ارائه موفقیت هایشان ، تامین منابع مالی ، پیدا کردن مسیر مناسب بازار ، برقراری ارتباط آن ها با بیش از 400 سرمایه گذاری و 20 هزار مدیر ارشد اجرایی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است .

بررسی نمایشگاه جیتکس در سال های اخیر

2017 : در سال 2017 جیتکس در تاریخ 8 الی 12 اکتبر ( 16 الی 20 مهر 1396 ) سی و هفتمین نمایشگاه در dubi word trade center برگزار شد . قابل ذکر است این رویداد همزمان با نمایشگاه اینفوکام دبی در یک مکان برگزار شد .

در این نمایشگاه بالغ بر 4000 شرکت بین المللی حضور دارند که سهم ایران از نمایشگاه امسال 12 شرکت است .

2016 : در سال 2016 در تاریخ 16 الی 12 اکتبر ( 29 مهر الی 4 آبان 1395 ) سی و ششمین نمایشگاه در همان محل برگزار شد . در این نمایشگاه شرکت های بزرگی مثل : مایکروسافت – اچی پی – اینتل و شرکت های بزرگ ایرانی حضور داشتند .

در سال های قبل تعدادی از شرکت های موسوم به استارت آپ در جیتکس حضور داشتند اما این دوره گردانندگان این رویداد منطقه ای ، سالنی بزرگ و ویژه با حضور بی سابقه ای بیش از 410 استارت آپ از 60 کشور دنیا و البته ایران اختصاص داده بود که با استقبال ارائه دهندگان ایده های نوآورانه همراه بود .

نکته قابل توجهی که در جیتکس 2016 به چشم می آمد ، افزایش توجه به مقوله هوش مصنوعی بود و شرکت های زیادی به عرضه سخت افزارها ، نرم افزار ها و راه کار های خود را در قالب نمایش هایی جذاب و رنگارنگ پرداخته بود .

2015 : طبق بررسی هاس انجام شده جیتکس 2015 از تاریخ ( 26 الی 30 مهر 1394 ) در مرکز تجارت جهانی دوبی میزبان علاقه مندان بود .

نمایشگاه جیتکس 2015، 140000 نفر بیش از 140 کشور جهان از این رویداد 5 روزه دیدن کردند که 3600 کمپانی از 62 کشور جهان حضور داشتند .

شعار سال 2015 جیتکس آینده اینترنت همه اشیاء است که نوآوری – ابرهای متصل – بیگ دیتا – امنیت و نوپایی و همچنین بازگشت دوباره آزمایشگاه google csi از مهم ترین بخش های این نمایشگاه است .

و اما هفته فناوری دبی ( جیتکس ) در یک نگاه

هفته فناوری جیتکس 2018 در تاریخ 14 الی 18 اکتبر ( 22 الی 26 مهر 1397 ) در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار می شود . در این نمایشگاه به شناسایی تازه ترین تحولات جهانی در صنعت فن آوری اطلاعات و ارائه دادن آن ها در بخش رویداد های جدید و یا برنامه های کنفرانس اقدام می کنند .

Getixe
جشنواره بین المللی جیتکس(gitex)

همچنین قابل ذکر است که این رویداد با نمایشگاه اینفوکام دبی در یک مکان  برگزار می شود .

شرکت کنندگان امسال این نمایشگاه شامل کلود ، تکنولوژی مصرف کننده ، شرکت های نرم افزاری ، شرکت های سخت افزاری – بخش golfcomms – پلتفرم تخصصی برای توزیع کنندگان گوشی های همراه – زیر ساخت و امنیت شبکه ، چاپ سه بعدی – روباتیک – می باشد .

پاویون جمهوری اسلامی ایران با همکاری اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای شرکت همایش گستران ایماژ به عنوان نماینده جیتکس در ایران از سال 2015 در نمایشگاه جیتکس پاویون جمهوری اسلامی ایران را بر پا کرده است و در نظر دارد برای چهارمین سال متوالی نسبت به برپایی پاویون در نمایشگاه مذکور اقدام نماید .

بدون نظر
  1. مسعود میرزایی می گوید

    Visitor Rating: 5 Stars

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.