iran-sans
مسیر رشد برند شما

خدمات آموزشی در دیجیتال مارکتینگ

Educational services in digital marketing

اینترنت یک تکنولوژی از کامپیوتر است که متصل به میلیون ها کامپیوتر دیگر است بنابراین ما باید به دانش آموزان و افراد استفاده از آن را به نحو احسنت آموزش دهیم.

0 125

خدمات آموزشی چیست؟

خدمات آموزشی ( در اینترنت ) شامل موسساتی است که آموزش و پرورش را در قالب موضوعات متنوعی ارائه می دهند. این آموزش و پرورش توسط موسساتی مانند مدارس، کالج ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی ارائه داده میشوند.

این موسسات ممکن است خصوصی یا عمومی باشند و خدمات سودآوری را ارائه دهند و یا حتی میتوانند فاقد هرگونه سودی باشند. این موسسات نیز میتوانند برخی خدمات مثل غذا و اقامت را برای متقاضیان خود ارائه دهند.

خدمات آموزشی معمولا توسط معلمان و مربیان ارائه داده میشوند که شامل توضیحات، گفتگو، نظارت و آموزش میباشد.

خدمات آموزشی میتواند در محیط های مختلف مانند موسسات آموزشی، محل کار و یا منزل اتفاق بیفتد و همچنین میتوان از روش های مختلف مثل مکاتبات، تلویزیون، اینترنت و  سایر روشهای یادگیری از راه دور استفاده کرد.

خدمات آموزشی در موسسات میتواند توسط روشهایی شبیه سازی شود که وابسته به نیازهای دانش آموزان است. برای مثال، برای دانش آموزان با اختلال شنوایی زبان اشاره میتواند جایگزین زبان کلامی شود.

اکثر موقعیت های تدریس، که تقریبا نیمی از شغل های خدمات آموزشی را تشکیل می دهند، نیاز به حداقل یک مدرک لیسانس دارند و برخی از آنها نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری نیز دارند.

خدمات آموزشی اغلب خدمات مرتبط با دانش آموز را در یک واحد با هم تلفیق می کنند که ممکن است شامل خدمات شغلی، خدمات رفاهی، خدمات مشاوره، مراکز یادگیری و مراکز پشتیبانی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه باشد که اکثر موسسات پشتیبانی را به صورت یکپارچه ارائه میدهند.

اینترنت و آموزش

طبق تحقیقات گروه برندزوی در بسیاری از موارد، بحث در مورد هر موضوعی دشوار است و زندگی بسیاری از مردم به طور کامل با فناوری های دیجیتال اشباع شده است. در واقع تنها نسل جوان قادر به صحبت در مورد اینترنت به عنوان یک موجودیت مجزا نیستند، بلکه شیوه های آنلاین از زمان تولد، بخشی از زندگی جوانان بوده و اکثرا مانند اکسیژن، آب و یا برق به عنوان یک شرط اساسی در زندگی مدرن محسوب میشوند.

اینترنت به عنوان یک ابزار یادگیری اهمیت قابل توجهی دارد.

توسعه فناوری های اینترنتی، سطح تحصیلات را در همه کشورها افزایش داده است و شیوه آموزش دانش آموزان را در مدارس دگرگون کرده است.

به همین دلیل برای بسیاری از افراد مهم است که آموزش های اینترنتی را برای نسل جوان خود ارائه دهند.

برنامه های کاربردی اینترنت به سوالات دانش آموزان ، در آن واحد پاسخ می دهند.

اینترنتدانش آموزان Google  را به عنوان معلم و اینترنت را به عنوان مدرسه میبینند، به همین دلیل است که برای معلمان استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش بسیار اهمیت دارد.

اینترنت به شیوه های مختلفی در تکامل سیستم آموزش و پرورش ما اهمیت دارد و معلمان می توانند از اینترنت به عنوان یک ابزار مدرن برای آموزش استفاده کنند. اداره آموزش و پرورش نیز باید زیرساختی را برای دبیران و دانش آموزان فراهم آورد تا بتوانند از مزایای تکنولوژی در خدمات آموزشی استفاده بهینه کنند.

مدارس و موسسات باید از اینترنت به عنوان یک ابزار استفاده کنند نه منبع. منبع دانش آموزان هستند و معلمان نیاز به خلاقیت، در دانش آموزان خود دارند.

سپس دانش آموزان میتوانند با استفاده از خلاقیت نوآورانه خود، به حل و فصل مشکلات خود بپردازند و بیاموزند.

اینترنت در چه زمینه ای از خدمات آموزشی استفاده میشود؟

 • دانش آموزان می توانند با استفاده از گوگل یا سایر موتورهای جستجو به دنبال چیزی باشند که می خواهند در مورد آن یاد بگیرند.
 • دانش آموزان می توانند در هر زمان و هر کجا از کلاس های آنلاین استفاده کنند.
 • یادداشت ها و مقاله ها در اینترنت و فقط با یک کلیک در دسترس هستند.
 • دانش آموزان می توانند فیلم ها و ویدیوهایی را در یوتیوب مربوط به ریاضیات، زبان انگلیسی، فیزیک و یا هر گونه اطلاعات دیگر و در مورد هر موضوع مربوط به تکالیف مدرسه خود را دریافت کنند.
 • معلمان می توانند از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دانش آموزان استفاده کنند و نقل قول های انگیزشی و مقالات و یادداشت های مربوط به موضوع را به اشتراک بگذارند.
 • معلمان می توانند با استفاده از انیمیشن، اسلایدهای پاورپوینت و تصاویر به دانش آموزان آموزش دهند.
 • معلمان می توانند سخنرانی ها یا کنفرانس های خود را در دوربین ضبط کنند و آنها را در YouTube آپلود کنند.موزانی آ
 • والدین همچنین می توانند معلمان فرزندان خود را در فیس بوک ببینند.
 • والدین می توانند با تماشای همان موضوع در اینترنت نیز به کودکان خود کمک کنند.
 • آنها همچنین می توانند از اینترنت برای توسعه اطلاعات شخصی خود استفاده کنند تا بعدا بتوانند به آموزش فرزندانشان کمک کنند.
 • والدین می توانند با معلمان و مقامات مدرسه درباره عملکرد و نگرش فرزندشان در مدرسه ارتباط برقرار کنند یا با آنها صحبت کنند.
 • مدیران مدارس و معلمان می توانند گروه هایی را در فیس بوک برای آموزش دانش آموزان ایجاد کنند.
 • دانش آموزان می توانند موضوع را ارسال کنند و در مورد موضوع خود در اینترنت سوال هایی بپرسند و از معلمان دیگر دریافت مشاوره کنند.
 • دانش آموزان می توانند با استفاده از اینترنت با سایر دانش آموزان در سایر مدارس ارتباط برقرار کنند.

اینترنت در آموزش و پرورش می تواند دانش آموزان، معلمان و والدین را گسترش دهد.  والدین می توانند آنچه را که در یک زمان خاص برای آموزش فرزندشان مهم است، تحلیل کنند و در مورد بهترین شغل برای آنها تحقیق کنند.

اینترنت یک تکنولوژی از کامپیوتر است که متصل به میلیون ها کامپیوتر دیگر است بنابراین ما باید به دانش آموزان و افراد استفاده از آن را به نحو احسنت آموزش دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.