سلام ، به سایت گروه برندزوی خوش آمدید.
کرج. میدان شهدا . برج نوا . طبقه دوم واحد 1
ایران ، البرز

۶قانون طلایی برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار - برندزوی

۶قانون طلایی برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

۶قانون طلایی برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

بیشتر اوقات برای موفق شدن در کسب و کار و تجارت  باید کارهایی را انجام بدیم که انجام دادن آن کارها نیاز به اعتماد به نفس زیادی دارد. وقتی به انجام دادن آنها فکر کنیم ، ترسی بر اندام می اندازد و خیلی وقتها هم کلا از خیر انجام دادن آن می‌گذریم.

نکته اینکه فرار کردن و یا به عبارت دیگر پاک کردن صورت مسئله راه کار نهایی نمیباشد. باید شروع کرد. در این گونه موارد من با گفتن جمله ” مرد باید جیگر (جنم ) داشته باشه ” به خودم نهیب می‌زنم و سعی می‌کنم کار را شروع کنم. اما افزایش اعتماد به نفس هم راه دارد. در این نوشته شش راه برای داشتن  اعتماد به نقس در کسب و کار پیشنهاد میکنیم.امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره

۱. همیشه در حال یادگیری و آموزش باشید.

یاد گرفتن و آموزش موضوعات مربوط به کسب و کار ، بازار یابی و فروش و تجارت و تخصص مورد نظرتان همیشه می‌تواند اعتماد به نقس شما را بهتر و بالا ببرد. این روزها هم که بازار آموزش چه به صورت آنلاین و چه آفلاین داغ داغ است و هر روز بهتر و پیشرفته تر میشود. پیشنهاد می‌کنم لیستی از کتابهایی را که باید در مورد کسب و کار وتجارتمربوط به خود بخوانید را تهیه کنید و همیشه در حال مطالعه باشید. علاوه بر مطالعه کتاب می‌توانید از دوره‌های آموزشی آنلاینی مانند سایت Coursera استفاده کنید  و یا لیستی از وبسایتها و وبلاگهای مرتبط را در ذخیره داشته باشید و آنها را مطالعه کنید. هر چه بیشتر فرابگیرید، اعتماد به نفس شما  در بازاریابی و فروش و کسب و کارتان افزایش خواهد یافت.

۲. دورنما (هدف گذاری ) واضحی داشته باشید.

یک راه برای افزایش اعتماد به نفس هدف گذاری دقیق میباشد. برای خودتان اهدافی قابل اندازه‌گیری تعرف کنید. برای مثال هدف من این است که در طول این هفته ۳ مشتری جدید به مشتریهای خودم اضافه کنم. این هدف یک هدف قابل اندازه گیری و مناسب است. دقت کنید که اهدافی مثل اینکه باید امسال پول بیشتری در بیاورم قابل اندازه‌گیری نیست لذا نمی‌توان آن‌ را هدف گذاشت. در کل وقتی اهدافی قابل اندازه گیری دارید به دلیل امکان رویت فرایند پیشرفت کار، قطعا اعتماد به نفس شما هم افزایش می‌یابد.در این مرحله باید یک تفکر سیستمی درست از تجارت خود بسازید.

۳. همیشه مثبت اندیش باشید.

افکار منفی انگیزه شما را کم میکند و به مرور زمان شما را بی انرژی می‌کنند. همیشه سعی کنید مثبت فکر کنید تا انگیزه قوی‌تری برای پیشرفت داشته باشید. سعی کنید دوستانی را در اطراف خود جمع کنید که آنها هم مثبت‌اندیش بوده و به شما انرژی بهتر و خوب داده و شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

۴. ریسک پذیر باشد.

هلن کلر گفته زندگی چیزی نیست جز یک ماجراجویی. واقعا اگر به زندگی با این رویکرد نگاه کنیم قطعا کارهای خارق العاده را انجام خواهیم داد. شخصا وقتی به این موضوع فکر می‌کنم جرات و انگیزه بیشتری پیدا می‌کنم. یک ماجراجو همیشه برای امتحان کردن ایده‌های جدید و مطالعه روشهای نو آماده است. این نوع تفکر همشیه انسان را از منطقه آسایش (Comfort Zone) بیرون می‌کند. این یعنی باید اهل جنگیدن و چالش باشید.

اعتماد به نفس
اعتماد به نفس

۵. شک نکنید.(باور داشته باشید)

گاهی وقتی ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد پر از انرژی و اشتیاق می‌شوید و فکر می‌کنید که چرا زودتر به این موضوع فکر نکرده‌ بودید . اما وقتی به صورت جدی به اجرای ایده فکر می‌کنید تمام وجودتان را شک و ترس فرا می‌گیرد. این شک یا فوبیا جلوی حرکت شما رو به پیشرفت و جلو را می‌گیرد. ترس از شکست، نداشتن سرمایه و کلی دلیل دیگر مسیر حرکت شما را سد می‌کنند.

منفی نگری را کنار گذاشته و دید مثبت داشته باشید. ایمان داشته باشید و حرکت کنید. یادتان باشید توانایی بشر بسیار بیشتر از چیری است که ما فکر می‌کنیم.

همیشه از دوستانی که منفی نگر هستند و هر روز میگویند نمیشه دوری کنید این دوستان برای شما مانند یک سد جلوی رشد شمارا میگیرند و سودی ندارند.

 

۶. پیروزیهای هر چندکوچک را جشن بگیرید.

 

فروش جدیدی انجام داده‌اید؟ مسئله جدیدی را حل کرده‌اید؟‌ به خودتان تبریک بگویید . جایزه‌ای برای خودتان بخرید و شادی کنید. خودتان را مهمان یک فنجان چای داغ یا نسکافه  کنید. این کار باعث می‌شود به خودتان نقاط قوتتان را یادآوری کنید.حتی خودتان را به رستوران خوبی دعوت کنید( البته نباید هزینش بیشتر از سود فروشتون بشه  😉 😉 😉 )

Post a comment

Your email address will not be published.